You are here: Home // archiwum spotkań, spotkania, wydarzenia, zdjęcia // Nabo 17.11.2011 r.

Nabo 17.11.2011 r.

Choć początek roku akademickiego wydaje się już mglistą przeszłością, rozpoczęcie sezonu nabożeństw młodzieżowych nastąpiło dopiero 17 listopada. Opóźnienie to nie wpłynęło na szczęście negatywnie na liczbę uczestników – wręcz przeciwnie, w czwartkowy wieczór w kościele zgromadziło się ok. 40 osób, nie tylko studentów.

Śpiew tradycyjnie już poprowadził zespół młodzieżowy (o znanej wszystkim, choć stale nieużywanej oficjalnie nazwie), występujący tym razem w osłabionym składzie. Mimo nieobecności jednego z gitarzystów i perkusisty, którym plany akademickie, w tym wyjazd na studia za granicę (pozdrawiamy!), nie pozwoliły na wspólne granie, pieśni głośno rozbrzmiewały w kościele.

Kazanie zatytułowane „Bóg bez brody” wygłosił dr Piotr Lorek, opiekun Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”, a sakrament Wieczerzy Pańskiej poprowadził ks. Marcin Orawski.

Podczas nabożeństwa miało też miejsce szczególne wydarzenie w życiu jednego z uczestników spotkań studenckich, a jednocześnie szczególna uroczystość dla całej społeczności duszpasterstwa: oficjalna konwersja do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Gratulujemy Maćkowi podjętej decyzji i życzymy, aby zawsze mógł znaleźć dla siebie miejsce w naszym Kościele!

Druga część spotkania, która odbywała się już w sali parafialnej, przybrała formułę „Luter Party” – na chętnych oprócz małego conieco czekały różne gry planszowe. Zapraszamy na kolejne nabo już w nowym roku kalendarzowym!

Ania Fober

comment closed