You are here: Home // archiwum spotkań, spotkania, zdjęcia // Wieczorne granie

Wieczorne granie

Niedzielne święcenie dnia świętego nie musi się ograniczać jedynie do godzin porannych! Przekonali się o tym uczestnicy „Wieczornego grania” – najnowszej inicjatywy Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego „Pronoja”. Idea, która już od dłuższego czasu towarzyszyła członkom zespołu studenckiego, w ubiegłą niedzielę, 22.05. ujrzała wreszcie światło dzienne – a dokładnie popołudniowe, bo spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00.

Na nabożeństwie zebrało się ok. 40 osób. Co godne uwagi, reprezentowane były wszystkie grupy pokoleniowe wrocławskiej parafii. Najmłodsi zajęli specjalnie zaaranżowaną dla nich przestrzeń i, ku zdumieniu rodziców i organizatorów, spisali się na medal z zachowania. Dzięki temu pozostali mogli bez przeszkód brać udział w kolejnych punktach programu. Śpiew i część liturgiczną poprowadził zespół. Okazało się, że ponad trzy lata w miarę regularnie odbywających się nabożeństw studenckich przynoszą efekty: pieśni zwane potocznie „młodzieżowymi” są już rozpoznawane i śpiewane przez cały zbór. Kazanie oparte na biblijnym opisie działania pierwszych wspólnot chrześcijańskich z Dz. Ap. 2, 42-47 wygłosił dr Piotr Lorek, opiekun Duszpasterstwa Akademickiego. Wspólne popołudnie nie zakończyło się wraz z wybrzmieniem dźwięków ostatniej pieśni. Spotkanie kontynuowano w podwórzu parafii, gdzie, dzięki sprzyjającej aurze, można było po posileniu duszy pokrzepić i ciało. Grillowanie przeciągnęło się aż do wieczora – ostatni kończyli swoje porcje dopiero o 20:00.

Dobre słowa i zachęcające opinie (dziękujemy!) mobilizują do podejmowania dalszych przedsięwzięć, dlatego miejmy nadzieję, że w nowym semestrze podobne nabożeństwa na stałe wejdą do parafialnego planu działania.

Tekst: Anna Fober, zdjęcia: Marcin Orawski

 

comment closed